PROJEKT: „ČITAJMO SVI - VELIKI I MALI“

LARA, NIKA I TIHANA U 4.B

U ponedjeljak 3.12.2018.g. 4.b razred sa svojom razrednicom Svjetlanom Zlatarek ugostio je gimnazijalke  iz Srednje škole Čakovec.  Nastavak je to suradnje iz prošle školske godine između Osnovne škole Kuršanec i Srednje škole Čakovec  u sklopu projekta „Čitajmo svi, veliki i mali“ Koordinator i voditelj projekta je pedagoginja škole Koraljka Bendelja te knjižničarka Jasmina Balog.  Projekt se provodi šestu godinu za redom i osnovni ciljevi su mu poticanje  čitanja od najranije dobi i stvaranje međugeneracijske interakcije djece u cijeloj obrazovnoj vertikali od vrtića do Učiteljskog fakulteta. Osnovna škola Kuršanec osim Srednje škole Čakovec, na projektu surađuje i s Dječjim vrtićom „Cipelica“ iz Čakovca ,objektima  „Zvjezdice“ u Šandorovcu i „Pirgo“ u Kuršancu.  Započevši u prošloj školskoj godini, tema čitanja odnosi se na očuvanje kulturne baštine te se čitaju međimurske priče i legende.  Zato su Lara, Nika i Tihana čitale  učenicima 4.b razreda čakovečku legendu pod nazivom Čakovečki pozoj.  Legenda je to o strašnom čakovečkom zmaju. Nakon pozornog slušanja legende, učenici su u virtualnom svijetu putem igre labirinta, kojeg je osmislila profesorica Tina Novak ,na računalu ponovili legendu i na kraju druženja obojili  pozoja.  Voditeljice učenica iz Srednje škole Čakovec su profesorica hrvatskog jezika Tina Novak i knjižničarka Ivana Tkalčec.  U nastavku suradnje u slijedećem polugodištu naši učenici „čitalice“ čitat će i družiti se u Srednjoj školi Čakovec.

objavio: Koraljka Bendelja Dražen Oletić   datum: 3. 12. 2018.