Obavijest učenicima i roditeljima o nastavi na daljinu

Informacija roditeljima i učenicima:

S obzirom da se od ponedjeljka 16.ožujka u svim osnovnim i srednjim školama neće održavati nastava u školi, započinje izvođenje nastave na daljinu.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu  nastavu za učenike razredne nastave  prema kurikulumima i nastavnim programima  svaki dan u sljedećim terminima pod nazivom Škola na trećem:

1. razred – od 8 do 10 sati

2. razred – od 10 do 12.30 sati

3. razred – od 13 do 16 sati

4. razred – od 16 do 19 sati

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 je u ponedjeljak 16.ožujka 2020.

Molimo roditelje da  potiču učenike na sudjelovanje u nastavi na ovakav način kako bi se održavao kontinuitet nastavnog procesa.

Prema uputama  Ministarstva znanosti i obrazovanja za učenike predmetne nastave, nastava će se odvijati kroz „ virtualne razrede“. Svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati dnevno.  Sadržaji će uključivati videosnimku  predavanja i dodatne radne materijale, a učenici će ih moći koristiti u svojim „virtualnim razredima“ koji će biti kreirani za svaki razred zasebno.

Svi učenici će dobiti detaljnije informacije o „virtualnim razredima“ od svojih razrednika ili će one biti objavljene na web stranici škole.

Za učenike koji nemaju pristup internetu, postoji dodatna mogućnost praćenja nastave na daljinu putem TV programa. Sportska televizija će svakodnevno emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati.

Sve detaljnije informacije o nastavi od sljedećeg tjedna, kontinuirano ćemo objavljivati na web stranici.

Marija Tepalović

objavio: Dražen Oletić   datum: 14. 3. 2020.

« Siječanj 2021 »

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

13.01.2021. 10:12
Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama)
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu sustava za korisnike – CARNET gama. Prethodno savjetovanje objavljeno je 11. siječnja 2021., a rok ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama) appeared first on CARNET .