Lutkarica Jadranka Čunčić Bandov u našoj školi

Posebno živo i veselo u našoj je školi bilo u petak 27. travnja. Za takvu je atmosferu bila zaslužna gošća Jadranka Čunčić Bandov – poznata spisateljica dječjih pjesmica i igrokaza, kazališna umjetnica i lutkarica.

Jadranka Čunčić Bandov je kazališna umjetnica koja sama izvodi svoje igrokaze, lutki daje glas i oblikuje njezin karakter. Sklad njenih tekstova igrokaza i lutaka stvara jedinstven umjetnički doživljaj. Za naše učenike od 1. do 4. razreda izvela je lutkarsku kolaž predstavu Šale, trice, zvrndalice koja je nastala prema njezinoj istoimenoj knjizi kratkih šaljivih igrokaza.

U izvođenju igrokaza uključila je i nekoliko učenika škole, svoje male pomagače, a sudjelovala je i čitava publika. Učenici su uživali u ritmičnim i šaljivim tekstovima igrokaza, a posebno su ih zainteresirale simpatične lutke koje su oživjele u rukama umjetnice.

Učenici su vidjeli od čega se sve mogu izraditi lutke (od čarapa, torbica, tikvica i drugih uporabnih predmeta), a zahvaljujući vještoj i zanimljivoj lutkaričinoj prezentaciji, mnogi će učenici zasigurno pokušati sami izraditi svoju istu, sličnu ili novu lutku jer se materijali nalaze svuda oko nas.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Jasmina Balog   datum: 2. 5. 2018.