Projekt - Obnovimo namještaj naše škole

Učenici i učiteljica Tehničke kulture Renata Martinec u veljači ove godine pokrenuli su projekt za više razrede Osnovne škole Kuršanec pod nazivom ‘Obnovimo namještaj naše škole.’

Tijekom provođenja projekta, u koji se uključilo 30 učenika šestih razreda, uloženo je više od 50 sati rada, kako u sklopu nastave, tako i tijekom ljetnih praznika. Učenici su radom na projektu ponovili gradivo šestog razreda i već “zagrebli” ono koje ih čeka u sedmom.

Samostalni projekt, koji je u većinskom dijelu financirao osnivač škole Grad Čakovec i OŠ Kuršanec, činile su tehničke aktivnosti koje su se provodile u svrhu uređenja škole, profesionalne orijentacije učenika te lakšeg odabira zanimanja.

Naoružani kreativnim idejama, uz pomoć svoje mentorice, odabrali su zadatak obnove školskih stolica koje su na restauraciju čekale 15-ak godina, a u kojima su nastavu slušale generacije njihovih roditelja pa i sama voditeljica projekta, učiteljica Martinec.

Pred učenicima viših razreda, učiteljima i ravnateljicom OŠ Kuršanec Marijom Tepalović, uspješne rezultate prezentirali su nositelji projekta - učenici Lana Janković, Antonija Foder, Josipa Foder, Marko Tomašić, Marijana Ignac, Rebeca Bertovich, Sara Đorđević, Sebestijan Panić, Lana Kalanjoš, Magdalena Oršuš, Nikola Ignac i Marijana Oršuš.

Odabrali su vedar i šaren dizajn školskih stolica namijenjenih prvim razredima OŠ Kuršanec .

Kako im je bilo, pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Dražen Oletić   datum: 18. 11. 2019.