Predsjednik na poklon primio crtež naše učenice Maje Katalenić

Predsjednik Republike Zoran Milanović primio je predstavnice Saveza društava „Naša djeca“ Hrvatske povodom obilježavanja 70 godina od osnutka Saveza te im odao priznanje svojim pokroviteljstvom.

Primanje je upriličeno  20.11. 2020. uz obilježavanje Međunarodnog dana djeteta kada je 1989. godine usvojena Konvencija o pravima djeteta.

Na sastanku sa predsjednikom sudjelovale su predsjednica Saveza prof.dr.sc. Aida Salihagić Kadić, dopredsjednica Sonja Borovčak, glavna tajnica Snježana Krpes, članica skupštine Višnja Biti, Manuela Kranjec i Ana Kolobarić iz stručne službe Saveza, te članice Izvršnog odbora Saveza Nikolina Ribarić, mr.sc. Katarina Milković, Jasenka Borovčak i Gordana Šoltić Siladi.

Predsjednika Zorana Milanovića predstavnice su upoznale sa dugogodišnjim radom najstarije krovne udruge za djecu u državi u koju je udruženo 100 društava „Naša djeca“ iz cijele Hrvatske.

Posebno su istaknute značajne aktivnosti Saveza u koje je uključeno 10 000 djece godišnje kroz volonterski angažman 4 000 volontera. Jedna od najznačajnijih aktivnosti je naravno akcija Gradovi i općine prijatelji djece usmjerena prema razvoju i promicanju dječjih prava te kroz koju se ostvaruje dječja participacija u društvu. Od svojeg osnutka Savez kontinuirano djeluje na širokom društvenom području brige i skrbi za djecu te svoje djelovanje prilagođava aktualnim potrebama djece. Bio je pokretač suvremenog predškolskog odgoja i izvanškolskog odgoja, uveo koncept ljetovanja za djecu.

Velika čast da izrade poklon za predsjednika koji mu je uručila predsjednica Saveza prof.dr.sc. Aida Salihagić Kadić u ime svih društava „Naša djeca“ Hrvatske pripala je članovima Dječjih foruma Grada Čakovca. Crtež je izradila učenica 7. razreda Osnovne škole Kuršanec  Maja Katalenić sa članovima likovne grupe uz podršku mentorice Ide Domišljanović  i pedagoginje škole Koraljke Bendelje ujedno i voditeljice Dječjeg foruma „Sreća“.

Svoje poruke za predsjednika napisali su svi članovi dječjih čakovečkih foruma: Osnovne škole Ivanovec, „Ivančica“, Centra za odgoj i obrazovanje „Srce“,  Umjetničke škole Miroslav Magdalenić, 1. osnovne škole „Zmajići“, 2. osnovne škole „Zvjezdice, 3. osnovne škole „Smješko“ i Osnovne škole Kuršanec „Sreća“.

Predsjednik Zoran Milanović je sa oduševljenjem i zahvalom primio poklon Dječjih foruma Grada Čakovca.

- Posebno sam sretna i ponosna što sam prisustvovala  sastanku sa predsjednikom Zoranom Milanovićem kao članica Izvršnog odbora Saveza društava „Naša djeca“ Hrvatske, a nadasve što su mu uručeni poklon i pozdravi djece i članova Društva „Naša djeca“ Čakovec, istaknula je predsjednica Društva „ Naša djeca“ Čakovec i Koordinacijskog odbora akcije „Grad Čakovec prijatelj djece“, Gordana Šoltić Siladi.

Fotografije pogledajte pod opširnije.

Izvor: e-međimurje

objavio: Jasmina Balog   datum: 9. 12. 2020.

« Siječanj 2021 »

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

13.01.2021. 10:12
Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama)
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu sustava za korisnike – CARNET gama. Prethodno savjetovanje objavljeno je 11. siječnja 2021., a rok ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama) appeared first on CARNET .