Dobro došli na mrežne stranice školske knjižnice OŠ Kuršanec!

KNJIŽNIČARKE: Jasmina Balog, dipl. bibliotekar

i Andrea Sinković, mag. knjižničarstva

Telefon: 040/389-017

ČITAJTE I SANJARITE…

„Od dobrih misli i knjiga

sagradite svjetove čudesne ljepote.

Putujte s rečenicama u beskonačnost

i otkrit ćete sebe u svemu.

Igrajte se! Smijte se!

Čitajte sa srcem!

Budite u snovima, ljetujte u sonetima,

skačite po rimama, ljuljajte se u stihovima.

Neka vas knjige miluju, tješe, škakljaju,

umiruju, uče, čuvaju,

zabavljaju, odgajaju i nasmijavaju.“

Napisao: anonimni obožavatelj knjiga

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE ZA KORISNIKE:

PONEDJELJAK

8.30 – 13.30 sati

UTORAK 8.30 – 14.30 sati

SRIJEDA

8.30 – 13.30 sati

ČETVRTAK 8.30 – 14.30 sati

PETAK

8.30 – 14.30 sati (kada je "A" smjena popodne knjižnica u petak radi od 8.30 do 13.30)

Što je školska knjižnica?

Školska knjižnica je mjesto u kojem se pohranjuje, čuva, stručno obrađuje i daje na korištenje knjižna i neknjižna građa. Školska knjižnica je sastavni dio odgojno-obrazovnog procesa.

KNJIŽNIČNA GRAĐA školske knjižnice je sva građa (sve knjige, svi časopisi, CD-i, DVD-i i dr.) koju knjižnica prikuplja, obrađuje i daje na korištenje svojim korisnicima (učenicima i učiteljima škole).

Tko su korisnici školske knjižnice?

Korisnici školske knjižnice su svi učenici od 1. do 8. razreda naše škole, učitelji i stručni suradnici škole te ostali djelatnici škole.

Što se nalazi u školskoj knjižnici?

Što sve možeš raditi u školskoj knjižnici i čitaonici?

• posuditi odjednom dvije knjige na vrijeme do 20 dana
  • prelistavati i čitati zanimljive knjige i časopise
  • učiti, pisati zadaću
  • služiti se enciklopedijama, rječnicima i leksikonima
  • pisati referat (seminar) i istraživati literaturu koja govori o zadanoj temi

Što je katalog i čemu služi?

Katalog je popis knjižnične građe (knjiga, časopisa, video kaseta, CD-a te ostale knjižne i neknjižne građe) koja se nalazi u knjižnici.

U našoj je knjižnici trenutno u izradi računalni (on-line) knjižnični katalog koji je dio skupnog kataloga knjižnica Međimurske županije u koji je dosad upisano cca 4000 knjiga.

Skupni katalog odgovara na pitanje u kojoj se knjižnici nalazi određena knjižnična jedinica.

U privitku - popis lektire od 1. do 8. razreda.

POPIS LEKTIRE OD 1. DO 8. RAZREDA.pdf

« Siječanj 2021 »

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

13.01.2021. 10:12
Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama)
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu sustava za korisnike – CARNET gama. Prethodno savjetovanje objavljeno je 11. siječnja 2021., a rok ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama) appeared first on CARNET .