Događanja u knjižnici

„Čitanje je veselje“ - Lorena Medved prva odnijela kući ruksak pun knjiga

U razrednom projektu „Čitanje je veselje“ sudjeluju učenici 3. a razreda naše škole zajedno sa svojim obiteljima s ciljem poticanja obiteljskog čitanja. Voditeljice projekta su školske knjižničarke Andrea Sinković i Jasmina Balog te učiteljica 3. a razreda Zvonka Rakuša.

Projekt je osmišljen po načelu „putovanja“ knjižnične naprtnjače od jednog do drugog učenika. Svakog petka jedan od učenika nosi knjižničnu naprtnjaču doma u svoju obitelj, a u 3. a razredu prva je to učinila Lorena Medved koja ju je ponijela kući 17. siječnja. Svi ostali s nestrpljenjem očekujemo prve dojmove. Knjižnična naprtnjača gostuje u obitelji svakog učenika pet dana, uključujući vikend. Na taj se način želi unutar obitelji osvijestiti važnost čitanja, dobrobit koju ono donosi za obitelj kao zajednicu i za dijete kao mladu osobu čije se čitalačke navike i čitalačka vještina tek formira.

U knjižničnoj naprtnjači se nalazi sedam pomno odabranih knjiga. U naprtnjači 3. a su: Zaboravljeni sin Mire Gavrana, Kokoš kod frizera Nade Zidar-Bogadi, Mali Guj i njegov Zmuj Darka Macana, Gdje je Karlo? / Karlo ide u trgovinu Rotraut Susanne Berner, ali i popularno-znanstvene knjige Divlje životinje i Mali meteorolog te odgojni priručnik Umijeće roditeljske ljubavi Wolfganga Bergmanna. Uz knjige, u naprtnjači se nalazi i bilježnica dojmova u koju će svaki učenik upisati svoje dojmove, osjećaje, zanimljivosti o obiteljskom čitanju.

Svim učenicima 3. a razreda želimo puno dobre zabave i lijepo, ugodno i nezaboravno obiteljsko druženje uz knjigu!

Učenica Lorena Medved prva odnijela kući ruksak pun knjiga.

objavio: Jasmina Balog   datum: 17. 1. 2020.