Događanja u knjižnici

Obilježen Svjetski dan smijeha

„Dan bez smijeha propao je dan.“  (Charlie Chaplin)

Od 1998. godine, na inicijativu indijskoga liječnika Madana Kataire, obilježava se Svjetski dan smijeha i to čak dva puta godišnje – 10. siječnja i 2. svibnja. Učenici 6. c i 6. d razreda zajedno sa svojim učiteljicama Majom Punčec, Anamarijom Mihić i školskom knjižničarkom Jasminom Balog priključili su se obilježavanju Svjetskog dana smijeha u utorak 10. siječnja na satu Hrvatskog jezika.

Učenici su na početku sata saznali nekoliko zanimljivih činjenica o smijehu te su čitali citate slavnih osoba o smijehu. Osmijeh pokreće čak 15 mišića lica, smanjuje stres i napetost, poboljšava rad imunološkog sustava te rad srca i krvotoka. Pomaže nam da se osjećamo dobro. Učenici su saznali da se djeca više smiju i lakše ih je nasmijati. Do četvrte godine djeca se nasmiju i do 300 puta, a odrasli svega 17 puta. Prema narodnoj izreci, smijeh je najbolji lijek.

U nastavku sata učenici su poslušali priču zanimljivog naslova Škola smijanja naše suvremene spisateljice Sanje Pilić. Učenici su se jednoglasno složili kako bi zaista bilo lijepo kad bi postojala takva škola u stvarnosti, a ne samo u mašti.

Na kraju su, učenici formirani u krugu, odigrali igru Smiješna kutija. Svaki učenik iz kutije izvlači papirić na kojem je zapisana smiješna aktivnost koju treba napraviti pred drugim učenicima. Učenici su se iskreno nasmijali i opustili što je bio i cilj. Nakon igre učenici su pročitali nekoliko viceva te zaključili da je uz smijeh sve lakše i sat brže prođe te da bismo se svi trebali smijati što češće.

objavio: Jasmina Balog   datum: 12. 1. 2023.

« Svibanj 2024 »